کلام سی و پنجم

این حدیث از حضرت أبی عبد الله،
آدمو تشویق می کنه به اینکه فعال تر باشه!
درسته که عبرت گرفتن و آگاهی پیدا کردن، ارزش هر کسی رو بالا می بره،
اما به عقیده ی امام، ارزش کسی بالاتر از دیگرانه که خودش روی خودش کار کنه و قبل از اینکه دیگران بهش تذکر بدن، کاراشو اصلاح کنه.

امام حسین -علیه السلام- می فرماید:
«برترین مردم، کسی است که پیش از آنکه پندش دهند، پند بگیرد و پیش از آنکه بیدارش کنند، بیدار شود.»
(موسوعه – ص 743)

فکر نمی کنم این کلام، نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه؛ اما!
یکی از دوستان ناباب(!) بعد از قرنی به وبلاگ ما سر زده و کامنت گذاشته. خدمت ایشون عرض کنم که:
توضیحاتی که در کنار هر حدیث می نویسم، معمولاً برداشت شخصی نیست؛ در باره ش تحقیق شده و من سعی کردم این اندیشه ها و نتایج رو اینجا جمع کنم. جاهایی هم که خواستم نظر شخصیمو بگم، از «به نظر من» و این جور عبارتا استفاده کردم و می کنم. اما اگه هر کس دیگه، از جمله تو، برداشت شخصی متفاوت از توضیحاتی که می نویسم داره، می تونه بگه. من از همون روز اول که نوشتن این حدیثا رو شروع کردم، گفتم که خوشحال می شم نظر دوستان رو بدونم و کامنت هاشون رو هم به اسم خودشون، زیر هر حدیث می نویسم تا همه بخونن.
واقعاً دوست نابابی(!) هستی ها! مگه من با نوشتن این حدیثا، خواستم تفکرات خودمو به دیگران القا کنم؟ به جای اینکه مثل همیشه مغلطه کنی، نظرتو بنویس. امیدوارم که تو هم از این حرف من برداشت بد نکنی و رنجیده نشی، ولی تو هم اگه ادعا داری، به جای اینکه سعی کنی آینه رو بشکنی، دستمالتو بردار، گرد و خاک رو پاک کن تا تصویر صاف تر بشه!

/ 2 نظر / 24 بازدید
محمدرضا

سلام مرد جوان . تو كه باز دوباره گرد وخاك كردي . چقدر زود جبهه مي گيري . من نه ادعايي دارم و نه ونه دليلي براي شكستن شيشه . كي دوست داره از نور محروم بشه . حرف من يك تذكر بود نه يك حكم محكوميت . اقا ما زمين خورده ايم ولي تو هنوز دوست داري اونجوري كه ميخواي به مردم نگاه كني . اگه اين سي وپننج كلام به اندازه يك انگستروم درت اثر گذاشته بود الان بايد بهتر از اين با يك جوان ناباب رفتار مي كردي . خدا نگدارت .

مريم

سلام . ممنون از حضور هميشگيت . نياز به نظر شما در مورد متنی که نوشته ام دارم . منتظر م